Motyw dla WordPressa Sentio

Na Sentio nie zwróciłabym uwagi, gdyby nie prośba… Pojawiła się w naszej Facebookowej grupie WordPressowej i dotyczyła polecania na DarmowychMotywachWP motywów dla video blogów. Początkowo się zdziwiłam, bo przecież w każdym motywie we wpisie można wstawić video. Poszperałam trochę i… okazuje się, że wśród darmowych motywów dla WP jest bardzo niewiele takich, w których video można wstawić w miejsce obrazka wyróżniającego.  Niestety w Sentio również nie można tego zrobić, ale za to – można uzyskać efekt prawie imitujący takie ustawienie.

W dodatku Sentio spodobał mi się jeszcze z kilku powodów:

  • jest elegancki i minimalistyczny
  • po najechaniu myszką na element menu pokazuje się (delikatnie) w tle pierwsza litera tego elementu
  • posiada baner na stronie głównej z sympatycznie wjeżdżającym tekstem (po instalacji okazuje się, że są to tytuł i opis witryny: nagłówki h1 i h2)
  • ma możliwość dodania dodatkowego paska na samej górze np. z adresem mailowym lub numerem telefonu
  • w górnej części posiada miejsce zarówno na logo i menu jak i na linki do profili społecznościowych
  • przeglądając demo motywu od razu widać, że można wstawić zarówno filmy, jak i utwory np. z SoundCloud
  • po instalacji okazuje się, że można w nim wybrać jeden z czterech nagłówków oraz jedną z dwóch stopek (jedno lub dwu kolumnową)
  • zmiany kolorów można w personalizacji dokonać tylko dla dwóch rzeczy: tekstu na banerze strony głównej oraz tła dla contentu (pomiędzy nagłówkiem a stopką)

Motyw Sentio zaskoczył mnie jeszcze z jednego powodu. Po raz pierwszy widzę dobrze (wydaje się) przygotowane demo motywu, które nie pokazuje wszystkich jego możliwości. Można i tak. Niestety nie odkryłam, jak na baner wstawić znaczki, które są w demo, a motyw nie ma swojej dokumentacji.

Natomiast, aby uzyskać efekt prawie video bloga należy we wpisach video nie wstawiać obrazka wyróżniającego i jednocześnie wstawić na samym początku wpisu video.

Pobierz Sentio z repozytorium

Moja ocena – bezpłatny motyw WordPress: Sentio.