ile kosztuje motyw WordPress

Ile kosztuje motyw WordPressa?

Motyw dla WordPressa często potrafi spędzać sen z powiek. Z jednej strony – jest ich tak duży wybór, że nie wiadomo na co się zdecydować. W końcu – po długim poszukiwaniu – chciałoby się wykorzystać pierwszy lepszy, ale gdzieś z tyłu głowy pojawia się nagle myśl, że to przecież on będzie w znacznej mierze definiował wygląd strony, czy bloga.

Dziś jednak nie tyle o sposobach wybierania motywu, dziś wpis o kasie, czyli…

Ile kosztuje motyw WordPressa?

Nie jest łatwo odpowiedzieć na tak zadane pytanie. Dlaczego? Bo to tak, jakby spytać: ile kosztuje para butów? (wersja dla Pań), czy: ile kosztuje samochód? (wersja dla Panów). Ja więc do niego podejdę od strony zwykłego użytkownika…

Jeśli jesteś na etapie wybierania, przeglądania, myślenia o motywie dla WordPressa to musisz wiedzieć, że na działający motyw składają się dwa elementy: motyw (zestaw plików, odpowiednio pogrupowanych w folderach) i jego konfiguracja (czynności, które trzeba przeprowadzić, by motyw „wyglądał”).

Sam motyw może być bezpłatny (takie polecam, opisuję i oceniam tu na blogu) lub płatny. Ceny tych drugich są przeróżne i kształtują się od około 30 do nawet 79 $. Wszystko zależy od twórców motywu oraz od tego, gdzie je kupujesz i co kupujesz dodatkowo. No, wolny rynek mamy. Natomiast bezpłatne są po prostu bezpłatne i już!

Konfiguracja motywu to już inna para kaloszy. Jeśli motyw ma dobrze przygotowaną dokumentację to pół biedy. Dzięki niej możesz najczęściej krok po kroku przeklikać personalizację lub opcje motywu i go spersonalizować. Jednak, jeśli jej nie posiada, a do tego nie jest intuicyjny – to możesz długo szukać rozwiązań, które pozwolą ci ustawić wygląd demo.

Wyjścia – jak zazwyczaj – masz w takiej sytuacji dwa: wiele się o WordPressie nauczyć lub zlecić konfigurację motywu. Jeśli masz czas i chęci – polecam samodoskonalenie. Nie ma nic piękniejszego niż rozwój i poznawanie nowych przestrzeni. Jeśli jednak czujesz, że nie dasz rady lub nie znasz na tyle angielskiego – nie marnuj swojego czasu. Po prostu napisz ogłoszenie i zleć tę pracę lub skorzystaj z jednej z moich usług. Zaoszczędzisz czas i zyskasz na zdrowiu.

A wy? Samodzielnie konfigurujecie motywy, czy zlecacie tę pracę? Komentarze do waszej dyspozycji!

  • Ja znalazłam taki motyw, żeby takiej konfiguracji było jak najmniej, po czym sama ogarnęłam resztę. Zajęło mi to dużo czasu (co też jest niewątpliwym kosztem), ale cieszę się, bo sporo się nauczyłam. W przyszłości, jeśli mój blog się porządnie rozkręci i przyjdzie czas na zmiany, to pewnie będę wolała to zlecić komuś, kto się w tym specjalizuje, a swój czas poświęcić na rzeczy, w których ja jestem dobra.