ile kosztuje motyw WordPress

Ile kosztuje motyw WordPressa?

Motyw dla WordPressa często potrafi spędzać sen z powiek. Z jednej strony – jest ich tak duży wybór, że nie wiadomo na co się zdecydować. W końcu – po długim poszukiwaniu – chciałoby się wykorzystać pierwszy lepszy, ale gdzieś z tyłu głowy pojawia się nagle myśl, że to przecież on będzie w znacznej mierze definiował wygląd strony, czy bloga.

Dziś jednak nie tyle o sposobach wybierania motywu, dziś wpis o kasie, czyli…

Ile kosztuje motyw WordPressa?

Nie jest łatwo odpowiedzieć na tak zadane pytanie. Dlaczego? Bo to tak, jakby spytać: ile kosztuje para butów? (wersja dla Pań), czy: ile kosztuje samochód? (wersja dla Panów). Ja więc do niego podejdę od strony zwykłego użytkownika…

Jeśli jesteś na etapie wybierania, przeglądania, myślenia o motywie dla WordPressa to musisz wiedzieć, że na działający motyw składają się dwa elementy: motyw (zestaw plików, odpowiednio pogrupowanych w folderach) i jego konfiguracja (czynności, które trzeba przeprowadzić, by motyw „wyglądał”).

Sam motyw może być bezpłatny (takie polecam, opisuję i oceniam tu na blogu) lub płatny. Ceny tych drugich są przeróżne i kształtują się od około 30 do nawet 79 $. Wszystko zależy od twórców motywu oraz od tego, gdzie je kupujesz i co kupujesz dodatkowo. No, wolny rynek mamy. Natomiast bezpłatne są po prostu bezpłatne i już!

Konfiguracja motywu to już inna para kaloszy. Jeśli motyw ma dobrze przygotowaną dokumentację to pół biedy. Dzięki niej możesz najczęściej krok po kroku przeklikać personalizację lub opcje motywu i go spersonalizować. Jednak, jeśli jej nie posiada, a do tego nie jest intuicyjny – to możesz długo szukać rozwiązań, które pozwolą ci ustawić wygląd demo.

Wyjścia – jak zazwyczaj – masz w takiej sytuacji dwa: wiele się o WordPressie nauczyć lub zlecić konfigurację motywu. Jeśli masz czas i chęci – polecam samodoskonalenie. Nie ma nic piękniejszego niż rozwój i poznawanie nowych przestrzeni. Jeśli jednak czujesz, że nie dasz rady lub nie znasz na tyle angielskiego – nie marnuj swojego czasu. Po prostu napisz ogłoszenie i zleć tę pracę lub skorzystaj z jednej z moich usług. Zaoszczędzisz czas i zyskasz na zdrowiu.

A wy? Samodzielnie konfigurujecie motywy, czy zlecacie tę pracę? Komentarze do waszej dyspozycji!