gdzie kupić motyw dla WordPressa

Gdzie kupić motyw dla WordPressa?

Gdzie kupić motyw dla WordPressa i czy na pewno go kupować?

Piszę dziś na blogu, ponieważ niedawno przydarzyła mi się bardzo ciekawa historia. Co więcej – nie przydarzyła się tylko mi. To ważne. Przydarzyła się NAM. Jak pewnie wiecie (a jak nie wiecie, to też nic złego) na co dzień przy różnych projektach współpracuję z Basią. Znamy się już ładnych kilka lat, jeździmy razem na szkolenia i eventy, a ostatni miesiąc spędziłyśmy intensywnie pracując nad naszym własnym serwisem – zDojazdemDoKlienta.pl.

Jest to o tyle ważne, że obie zajmujemy się tworzeniem stron internetowych dla Klientów i wydawałoby się (byłyśmy tego pewne!) wiemy, jak szukać dla nich motywów. No bo wiemy przecież…

Decyzję o wyborze motywu dla katalogu firm mobilnych podjęłyśmy już dawno, bo na etapie planowania serwisu. Na kolejnych etapach sprawdzałyśmy tylko, czy nic się w nim nie zmienia. Zmieniało się, jednak tylko na lepsze. Motyw był aktualizowany, a to cieszyło nas jeszcze bardziej i dobrze rokowało.

Do ostatniej chwili się zastanawiałam, na ile pisać wprost… ale napiszę. Chciałyśmy kupić i kupiłyśmy motyw z Themeforest. Był to motyw dla WordPressa – Directory+. Po instalacji okazało się, że motyw jest stworzony przez ludzi, którzy chyba nie znają WordPressa, bo jakoś nic w nim nie chciało działać tak, jak zawsze to działa. Walczyłyśmy prawie dwa tygodnia, po czym wyszła jego aktualizacja. Świetnie, prawda? Otóż okazało się, że nie! Ponieważ twórcy wpadli na pomysł, że zmienią kilka rzeczy i zmienili jego podstawową funkcjonalność, która uniemożliwiła nam dalszą budowę projektu.

Tak niestety skończyła się nasza przygoda z tym motywem.

Do tej pory myślałam, że co jak co, ale motywy na Themeforest są dopracowane. Natomiast jeśli nie są, to przynajmniej mają wsparcie. Przecież właśnie za support się płaci. I okazało się, że owszem – support tego motywu działa, ale… Zapytanie przesłałyśmy 14.04. Dziś jest 18.04, a nasze zapytanie z około 170 jest nadal 49 w kolejce!

Gdzie kupić motyw dla WordPressa?

Jeśli naprawdę nie masz cierpliwości szukać i nie podobają ci się darmowe motywy dla WordPressa – kup gdziekolwiek. Ale przed kupnem:

  • zadaj wszelkie, nawet najbardziej trywialne, pytania przed kupnem motywu
  • dobij się do miejsca, gdzie firma świadczy support
  • zobacz, jak firma odpowiada na pytania, przede wszystkim – jak szybko to robi
  • sprawdź opinie o firmie i/lub o motywie

Zdarzyło Wam się kupić motyw i tego żałować? Jaki to był/jest projekt?